Solární energie 

Ušetřete až 80 000 Kč ročně. Buďte energeticky nezávislí díky fotovoltaice na míru. 

Výhody a nevýhody solární energie

Věděli jste, že energie, která díky Slunci dopadne na Zemi po dobu jedné hodiny, může pokrýt globální energetické potřeby na jeden rok? Slunce je nepochybně mocným zdrojem energie, a přestože jsme schopni shromáždit jen zlomek této energie, její využití díky instalaci solárních panelů může pro planetu znamenat významný rozdíl.

Solární energie byla dříve široce kritizována pro svou cenu a neefektivitu, nyní ale již víme, že je extrémně prospěšná – nejen pro životní prostředí, ale také pro naše peněženky.

Díky dostupným dotacím na solární panely a také stále konkurenceschopnějším cenám na trhu se solární energie stala hlavním zdrojem energie pro stále více rodin a firem. Tato technologie se v posledních letech výrazně inovovala a byla doplněna také o solární akumulátorové systémy, díky nimž se solární energie stává výrazně účinnějším zdrojem čisté energie.

 

Výhody solární energie

→ Ušetříte na energiích

Vzhledem k tomu, že budete uspokojovat některé své potřeby elektřinou, kterou váš solární systém vyrobil, sníží se vaše účty za energie. Kolik ušetříte bude záviset na velikosti solárního systému a vaší spotřebě elektřiny nebo tepla.

Pokud například podnikáte a využíváte komerční solární panely, můžete ročně ušetřit až statisíce, protože energie ze solárních panelů pokryje velkou část vašich potřeb.

→ Jedná se o obnovitelný zdroj energie

Největší výhodou solárních panelů je to, že solární energie je skutečně obnovitelným zdrojem energie. Lze jej využít ve všech oblastech světa a je k dispozici každý den. Sluneční energie nám nemůže dojít, na rozdíl od některých jiných zdrojů energie.

Sluneční energie bude dostupná, dokud bude existovat Slunce, takže sluneční světlo nám bude k dispozici minimálně dalších 5 miliard let, kdy podle vědců Slunce zanikne.

→ Solární panely můžete instalovat kamkoliv

Solární energii lze využít k různým účelům. Můžete vyrábět elektřinu (fotovoltaika) nebo teplo. Solární energii lze využít různorodě – k výrobě elektřiny v oblastech bez přístupu k energetické síti, k destilaci vody v oblastech s omezenými dodávkami čisté vody nebo dokonce k napájení satelitů ve vesmíru. Solární panely lze také integrovat do materiálů používaných pro budovy.

→ Náklady na údržbu jsou nízké

Solární systémy obecně nevyžadují mnoho údržby. Stačí je udržovat relativně čisté, což stačí provádět párkrát za rok. V případě pochybností se můžete vždy spolehnout na specializované úklidové firmy, které tuto službu nabízejí.

Navíc na panelech nejsou žádné pohyblivé části, takže nedochází k jejich opotřebení. Měniče jsou obvykle jedinou součástkou, kterou je třeba po 5 až 10 letech vyměnit, protože neustále pracují na přeměně sluneční energie na elektřinu a teplo. Aby solární systém fungoval s maximální účinností, vyžadují krom měniče údržbu také kabely.

Po velkých počátečních nákladech vás tak čekají už jen velmi malé výdaje na údržbu a opravy.

→ Technologie jdou neustále kupředu

Technologie v odvětví solární energetiky se neustále vyvíjejí a inovace budou v budoucnu ještě výraznější. Objevy v kvantové fyzice a nanotechnologii mohou potenciálně zvýšit účinnost solárních panelů a zdvojnásobit nebo dokonce ztrojnásobit elektrický příkon solárních systémů.

ZAJÍMÁ VÁS VAŠE ÚSPORA A CENOVÁ NABÍDKA?

SPOJTE SE S NAŠIMI SPECIALISTY: instalace@greensie.eu